İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Melez Tea Lab

Melez Tea Lab

Eylül 2016’da, tamamı el yapımı çaylarıyla farklılaşan ve bir yaşam tarzı markası olan Melez Tea'yi, İstanbul’un unutulmuş fakat son dönemde yenilikçi diğer markalara da ev sahipliği yapan Reşitpaşa Mahallesi’nde şehrin ilk çay labaratuvarı ve özgün bir mağaza konsepti olarak hayata geçirdik. 

Misyonumuz, bir zaanaatkar çabası ile harmanlanan, Beyaz’dan Oolong’a geniş bir ürün yelpazesine sahip çay koleksiyonlarının yanı sıra, oluşturduğumuz farklı pop-up atıştırmalık menümüz ile çok yönlü çay deneyimine yeni bir soluk getirmek. Melez’e özel harmanlar, eğitici çay tadımları, matcha affogato ve chai baharatlı sıcak çikolata gibi yaratıcı ürün ve sunumlarla Melez Tea çay dünyasının çeşitliliğini misafirlerimize sunma amacındayız. Çay hakkında denenmeyenleri denemek, keşfedilmeyenleri keşfetmeyi görev edindik. 

Melez Tea Lab’e girdiğinizde, karşınıza çayları koklayıp hissedebildiğiniz ve hepsi hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bir köşe çıkıyor. Bu dingin ve huzurlu ortam, mükemmelliğe farklı bir bakış açısı getiren, güzelliği ayrıntılarda bulmaya iterek ince bir zevkle yaşamaya davet eden wabi-sabi felsefesiyle kurgulandığından, özenle tasarlanmış çay kutuları ve eczacı şişeleri ile Japon dizaynına sahip çay aksesuarlarının katkısıyla zenginleşiyor. Aynı zamanda mekânımızın kabuğunu oluşturan yan duvarlardaki kemerler, insanı doğal döngünün bir parçası olarak kabul eden bu felsefeyle tümüyle bütünleşiyor. Çaya dair tüm yenilikleri ve geleneksel çay çeşitlerini Melez Tea Lab'de bulabilirsiniz. Tüm çaylarımızı deneyebilir, kendi çayınızı yaratabilirsiniz.

+90 212 229 29 69.

 

 

Melez Tea Lab 

Reşitpaşa, Kongre Caddesi 81/A, İstanbul

Pazartesi’den Cumartesi’ye 9.30 ile 18.30

 

BİZE ULAŞIN