İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Bizim Hikayemiz

Melez 2015 yılında, çay dünyası ve kültürünü, harmanlama sanatı ile birlikte paylaşmak amacıyla kuruldu. Doğu ile Batının, geçmiş ile geleceğin, acı ve tatlının bir harmanı olan İstanbul esin kaynağımız oldu. Artizan bir bakış açısıyla, amacımız yüksek kalite çay olgusunu yeniden tanımlamak, dünyanın dört bir yanından botanik ritüellere, geleneksel çay demleme sanatına ve kültürüne ışık tutmak. 

ÜRETİM TESİSİ

İstanbul Seyrantepe' de bulunan üretim tesislerimiz, en kaliteli ürünleri, sürdürülebilir şekilde üretmek için özel olarak hazırlanmıştır. Üretim tesisimizde, 50 çeşit poşet çay, 100 çeşit dökme çay ve tüm soğuk çaylarımız olmak üzere çeşitli çayları harmanlıyor, paketliyor ve bunların yüksek kalite standartlarımızı karşıladığından emin oluyoruz.

KALİTE KONTROL

Kalite kontrol ekiplerimiz, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için durmadan çalışmaktadır. Üretim aşamasında kullandığımız her bir içeriği, zararlı pestisitlere ve yüksek kalite kriterlerimize uygunluk açısından bağımsız olarak test etmekteyiz. Tedarikçilerimizi tanıyoruz ve tüm hammaddelerimizin nereden geldiğini doğrudan biliyoruz. Çay sommelierimiz ve kalite ekibimiz tarafından, her fincanın en iyi kaliteyi ve deneyimi sunmasını sağlamak için ürünlerimizin sürekli olarak tadımı gerçekleştirilmektedir.

Gıda Güvenliği Politikası

Halal ve Tayyip Ürün Politikası

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Çevresel etkimizi en aza indirmeye kararlıyız. Ambalaj seçeneklerimiz yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya biyolojik olarak parçalanabilir. El üretimi olarak hazırlanan, artizan çay poşetlerimiz; ağartılmamış müslin pamuk kumaştan üretilmiştir. Bu da artizan poşet çaylarımızı %100 biyolojik olarak parçalanabilir, mikroplastik içermez ve evde kompostlanabilir hale getirir.

Piramit çay poşetlerimiz, %100 GDO'suz şeker kamışından elde edilen bitki bazlı bir malzeme olan NeoSoilon® 'dan üretilmiş ve mikroplastik içermeyen, zehirli kimyasallar bulundurmayan, sürdürülebilir ve biyolojik olarak tamamen parçalanabilir bir alternatif sunmaktadır.

Ek olarak, tüm ahşap malzemelerimiz, menülerimiz, kum saatlerimiz ve teşhir ürünlerimiz, biyolojik çeşitliliği destekleyen ve yerel üreticilerin ve işçilerin yaşamlarını desteklemek, kontrollü orman yönetimine katkı sağlamak için FSC sertifikalı doğal ahşaptan, zehirli kimyasal içeren boya veya cilalar kullanılmadan üretilmiştir.


SERTİFİKALAR

ISO 9001 Sertifikası

ISO 22000 Sertifikası

 

BİZE ULAŞIN