İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Sıkça Sorulan Sorular

Çayımı Nasıl Saklamalıyım?

Çayınızın kalitesini korumak için serin ve kuru bir yerde, güneş ışığından uzak, hava almayan bir kapta saklamanızı öneririz. Ayrıca çayınızı kahve veya baharat gibi son derece aromatik ürünlerden uzak tutmanızı öneririz, çay diğer aromaları emmede çok iyidir.

Neden Tüm Kutular Tam Dolu Değil?

Tüketicilerimiz için paketleme ve fiyat noktasını kolaylaştırmak adına, kutularımız standart 50gr'dır. Bununla birlikte, her çayın farklı içerikleri ve görünümü olduğundan, büyük yaprakları olan beyaz çay gibi bazı çaylar dolu görünecek, ancak sıkıca sarılmış yaprakları olan bir Yasemin İnci çayı gibi dolu görünmeyecektir. Genel önerimiz çay fincanı başına 2-3 gram kullanmaktır. Paketlerimizde 25 gram, 50 gram veya 75 gram çay bulunur. 

Nereden Melez Tea Alabilirim?

Türkiye çapında birçok stoklarımızın bulunduğu noktalar var. Carrefour Gurme, Eataly ve Trendyol gibi seçili noktalardan Melez Tea ürünlerine ulaşabilirsiniz. Tüm koleksiyonumuz için web sitemizi veya kendi mağazalarımızdan birini ziyaret edebilirsiniz.
 

Melez'in Perakende Satış Yerleri Var mı?

Evet, üç perakende satış yerimiz var. Reşitpaşa'daki Melez Çay Laboratuarı, Maslak'ta Giz 2000 Plaza'daki Mudo Concept içindeki Melez Çay Barı ve Melez Tea Four Seasons Bosphorus. Ayrıca, tüm ürün koleksiyonumuzu web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz. 

Yurtdışına Sipariş Gönderiyor musunuz?

Yurtdışına siparişler için lütfen info@meleztea.com’a yazabilirsiniz.

Çay Kötüye Gider Mi?

Biz her zaman tüketim için en iyi tarihi belirtiyoruz ama çay genellikle bozulmaz veya kötüleşmez, sadece zaman içinde tazeliğini kaybeder. 

Poşet Çayları Neyden Yapılıyor?

Geri dönüşümlü muslin kumaşlardan yapılan çay poşetlerimiz, çay yapraklarının açılmasına ve tam lezzet potansiyellerini serbest bırakmasına izin verir. Çay poşetlerimizi, geri dönüşümlü olabilmesi için tutkal, zımba veya metal kullanmıyoruz. Çay poşetlerimizde sadece pamuklu ip ve baskılı kağıt etiket bulunuyor.

Doğal Aroma Nedir ve Neden Bazı Harmanlarda Kullanılmaktadır?

Doğal aromalar, doğal içeriklerden yapılan konsantre sıvı özütlerdir. İnfüzyon metoduyla elde edilemeyen bu tatları, kurutulmuş meyveleri tamamlamak ve daha çarpıcı bir lezzet yaratmak için bazı harmanlarda kullanıyoruz.

Çay İade Edebilir Miyim?

Ürünlerimizden herhangi birinin kalitesinin beklediğinizden daha az olduğunu düşünüyorsanız, lütfen ürünü satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bize info@meleztea.com adresi üzerinden ulaşın ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ne yazık ki, bu bir gıda ürünü olduğundan, sorun ürünün kalitesi değilse, ürün açıldıktan sonra para iadesi veya değişim taleplerini kabul edemiyoruz.

Ürünlerinizi Nasıl Gönderiyorsunuz ?

Yurtiçi Kargo ile anlaşmamız var. Genellikle sipariş alındıktan 1-2 gün sonra siparişiniz Yurtiçi Kargo'ya teslim edilir ve 3-4 iş günü içerisinde size ulaşır.

Siparişimi İptal Edebilir Veya Değiştirebilir Miyim?

Sistemimiz, siparişleri mümkün olan en kısa sürede teslim almanızı sağlamak adına, hızlı bir şekilde talebinizi yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. Bir sipariş verildikten sonra onu iptal edemeyeceğimizi, satın alınan herhangi bir ürünü değiştiremeyeceğimizi veya gönderim veya fatura adresini değiştiremeyeceğimizin anlamına gelir.

Müşteri Hizmetleri İle Nasıl Konuşabilirim?

Bize (212) 229 29 69 telefon numarası veya  info@meleztea.com email adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetleri mesai saatleri Pazartesi- Cumartesi 09.00 ile 18.00 arasındadır.

Gönderimi Nasıl Takip Edebilirim?

Siparişiniz tamamlandığında, size onaylandığına dair kargo takip numarası gönderiyoruz. Bu numara ile Yurtiçi Kargo'nun internet sitesi üzerinden kargonuzu takip edebilirsiniz.

Melez Tea'yi Spa'da, Restoranımda, Dükkanımda, Otelimde Veya Cafemde Satabilir Miyim?

Toptan satış programımız bulunuyor, lütfen bize işletmenize dair ayrıntılı info@meleztea.com adresine email atın size en kısa süre içerisinde geri dönüş yapalım.

Melez Tea Kurumsal Hediye Çalışması Yapıyor Mu?

Evet yapıyoruz, sizi bekleyen hazır ve özel çözümlerimiz var. Bize info@meleztea.com adresi üzerinden email atın, başlamak için size kurumsal hediye kataloğumuzu gönderelim.

 

 

BİZE ULAŞIN